Прес-центр

Новини

Вкладникам про шахрайство

19 Декабря 2017

Шановні клієнти ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ»!

Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – ФГВФО) на ліквідацію ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ» попереджає Вас про окремі факти введення в оману клієнтів банку та виявлення спроб шахрайства окремими особами з метою отримання останніми незаконної винагороди. Так, останнім часом з’явились повідомлення про те, що клієнтам, які укладали так звані «двосторонні договори» позики з фінансовими компаніями без участі банку як повіреного (на які не поширюються гарантії Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», в тому числі зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, завданої зловживаннями у сфері банківських та інших фінансових послуг») телефонують невідомі особи з пропозиціями щодо вирішення питання про отримання відшкодування за «двосторонніми» договорами.

Найчастіше шахраї  телефонують клієнтам та  представляються працівниками банку або ФГВФО, та пропонують за   винагороду «посприяти» у повернені коштів, в тому числі шляхом переукладення «двосторонніх» договорів на «тристоронні», з наданням клієнтам документів, які дозволять отримати гарантовану суму відшкодування за «двосторонніми договорами».

У зв’язку з цим та з метою недопущення випадків вчинення шахрайств відносно клієнтів банку, повідомляємо:

1) всі дії уповноваженої особи ФГВФО на ліквідацію ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ», в тому числі в частині відшкодування коштів за вкладами, здійснюються відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». З огляду на це, уповноваженою особою не надавались повноваження (вказівки) іншим особам на здійснення від імені ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ» контактів з клієнтами, які укладали «двосторонні договори» щодо повернення вкладів;

2) дії осіб, які телефонують від імені банку або ФГВФО пов’язані з намаганнями отримати особисту вигоду шляхом введення в оману клієнтів ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ»;

3) пропозиції щодо переукладання «двосторонніх» договорів на «тристоронні договори» за відповідну винагороду є діями, що містять ознаки злочину (підробка документів), які будуть мати відповідні негативні наслідки для клієнтів.

Уповноважена особа ФГВФО на ліквідацію ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ» наголошує, що відповідно до вимог пункту 2) частини 2 ст. 46 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», з дня початку процедури ліквідації банку банківська діяльність банку завершується закінченням технологічного циклу конкретних операцій у разі, якщо це сприятиме збереженню або збільшенню ліквідаційної маси. Отже, банк не укладає будь-яких договорів про надання фінансових послуг (втому числі щодо вкладів), та не вносить зміни до раніше укладених договорів.

Уповноважена особа ФГВФО на ліквідацію ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ» не вносить інформацію про осіб, які скористались пропозиціями шахраїв та надають до банку підроблені документи з метою отримання відшкодування за рахунок коштів ФГВФО.

Інформація про клієнтів, які скориставшись неправомірними послугами шахраїв, надаватимуть до банку підроблені документи,  разом з такими документами, передається до правоохоронних органів для внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення та проведення розслідування. 

У разі надходження неправомірних пропозиції щодо сприяння у повернені вкладів за відповідну винагороду є незаконними. В зв’язку з цим, Уповноважена особа ФГВФО на ліквідацію ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ»  радить повідомляти про такі факти правоохоронні органи,  ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ» або ФГВФО.

Для надання (отримання) інформації потрібно використовувати виключно офіційні контакти банку:

сайт: http://www.mbank.kiev.ua/ru/press-centr/novosti/

електронна пошта: info@ mbank.kiev.ua

телефон: (044) 594-98-25 (багатоканальний).